Kurum Giriş

 

      Kurumumuz Varyap firmasından 15 Şubat 2012 tarihinde teslim alınmış ve 13 Nisan 2012 Tarihinde Hükümlü/Tutuklu kabulüne başlanmıştır. Kurumumuz Tekirdağ Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü içerisinde yer alan 5 Ceza İnfaz Kurumundan biridir. Muratlı yolu üzerinde Gündüzlü köyü mevkiinde Tekirdağ merkeze 13 km uzaklıktadır. 12.000 metrekare arazi üzerine inşaa edilmiştir. 62 adet 16 kişilik, 8 adet 6 kişilik, 18 adet tek kişilik, 2 adet süngerli oda ve 2 adet geçici oda olmak üzere toplam 92 oda mevcuttur. Kurumumuz 1084 Hükümlü Tutuklu barındırabilecek kapasitedir. Bu odaların 8 adeti 16 kişilik, 8 adeti 6 kişilik,18 adeti tek kişilik ve 2 adet süngerli oda yüksek güvenlikli bölümünü oluşturmaktadır.

     Ceza İnfaz Kurumumuzda;

      Kurum İdaresi olarak gerçekçi bir yönetim tarzı sergileyerek evrensel, insan haklarına saygılı, iyi uygulamaların yapıldığı bir ceza infaz kurumu yönetimi gerçekleştirmeye çalışılmaktadır. Adil ve güvenli bir ortam içerisinde insanların kendilerine değer verildiğini hissettirmek, her gün sürekli bir değişim içerisinde olarak mükemmeli yakalayabilmek için çaba sarf edilmektedir.

      Tutuklu ve Hükümlülere yönelik yapılan iyileştirme-tretman çalışmalarımızla tahliye sonrası tutuklu ve hükümlülerin tekrar suç işlemesinin önüne geçmek, topluma huzur ve güven veren kaliteli bir yaşam sürdürmeleri ile genel toplum huzuru ve refahına ulaşabilmek amacı ile faaliyetlerimiz sürdürülmektedir.

     Bu amaçla ;  

     Fiziki yapı, araç ve gereç eksikliklerinin iyileştirilmesi yönünde çalışmalar yapılmakta  var olan yapı ve personelle hizmetlerin en iyi şekilde yürütülmesine çalışılmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tekirdağ 2 Nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Resmi Web Sitesi © 2013 Tüm Hakları Saklıdır.
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.